Pro Singles Cricket   (26 entries)


      1st  -  Mike Maloney  (Joliet, IL)
     2nd  -  Brandon Moseley  (Griffith, IN)
      3rd  -  Jeremiah Millar  (Plainfield, IN)
      4th  -  Eric Blackledge  (St. Louis, MO)
5th/6th  -  Brady McCaw  (Davenport, IA)
5th/6th  -  Skyler Lapine  (Fond du Lac, WI)
Open Singles Cricket     (107 entries)

       1st  -  Jeremy Miller  (East Alton, IL)
      2nd  -  Dave Lester  (Colona, IL)
       3rd  -  John Farris  (Marquette Heights, IL)
       4th  -  Duane Timmerman  (Troy, MO)
 5th/6th  -  Tim Neal  (Greenwood, IN)
 5th/6th  -  Zachary Thompson  (Indianapolis, IN)
 7th/8th  -  Dave Boaz  (Ottawa, IL)
 7th/8th  -  Mike Hinton  (Cedar Rapids, IA)
9th/12th  -  Bi Burton  (Lynwood, IL)
9th/12th  -  Tracy Meyer  (Bartonville, IL)
9th/12th  -  Ryan Brown  (Independance, IA)
9th/12th  -  Mark Miller Jr  (East Moline, IL)
Women Singles Cricket     (41 entries)


      1st  -  Julie Weger  (Normal, IL)
     2nd  -  Liz Tynan  (Chicago IL)
      3rd  -  Mary Ferguson  (Portage, IN)
      4th  -  Darcy Carpenter  (Streator, IL)
5th/6th  -  Justine Boyke  (Pingree Grove, IL)
5th/6th  -  Tammy Mallary  (Port Byron, IL)
7th/8th  -  Sharon Sonntag  (Franklin, WI)
7th/8th  -  Donna Leal  (Gary, IN)
Friday Blind Draw    (16 teams)


1st  -  Anthony Graham  (Naperville, IL) &  Frank Soltero  (Rockford, IL)
 

2nd  -  Jesse Luke  (Cedar Falls, IA)  &  Jake Adlfinger  (Rock Island, IL)
Womens Doubles 501 / Cricket   (34 teams)

      1st  -  Carolyn Nessmann  (Franklin, WI)  &  Julie Weger  (Normal, IL)
 
     2nd  -  Liz Tynan 
(Chicago, IL)  &  Jennifer Carpenter  (Rockford, IL)

      3rd  -  Jennifer Bantz  (Williamsfield, IL)  &  Kat Morley  (Crawfordsville, IN)

      4th  -  Jessica Thatcher  (St. Louis, MO)  &  Kari Stevenson  (St. Louis, MO)

5th/6th  -  Lacy Lambert  (Manito, IL)  &  Sara Hasty  (Pekin, IL)

5th/6th  -  Sue Johnson  (Hampshire, IL)  &  Jennifer Butts  (DeKalb, IL)
Pro Mixed Cricket    (20 teams)

      1st  -  Liz Tynan  (Chicago, IL)  &  Mike Maloney  (Joliet, IL)

     2nd  -  Julie Weger  (Normal, IL)  &  Benny Dersch  (Janesville, WI)

      3rd  -  Eric Gregory  (Festus, MO)  &  Kari Stevenson  (St. Louis, MO)

      4th  -  Carolyn Nessmann  (Franklin, WI)  &  Eric Blackledge  (St. Louis, MO)

5th/6th  -  Jennifer Burkeen  (Millington, TN)  &  Brandon Moseley  (Griffith, IN)

5th/6th  -  Mary Ferguson  (Portage, IN)  &  Jay Browning  (Indianapolis, IN)
Pro / Am Doubles Cricket    (48 teams)

      1st  -  John Farris  (Marquette Heights, IL)  &  Dustin Holt  (Bloomington, IL)

     2nd  -  Jeremiah Millar  (Plainfield, IN)  &  Mark Miller Jr.  (East Moline, IL)

      3rd  -  T J Schrank  (Milton, WI)  &  Benny Dersch  (Janesville, WI)

      4th  -  Randy Lee  (Ottawa, IL)  &  Will Blanchard  (Naperville, IL)

5th/6th  -  Bryan Bergen  (Fond du Lac, WI)  &  Skyler Lapine  (Fond du Lac, WI)

5th/6th  -  Dave Lester  (Colona, IL)  &  Brady McCaw  (Davenport, IA)

7th/8th  -  Jerod Henry  (Pearl City, IL)  &  Darrin Auckland  (Lake Geneva, WI)

7th/8th  -  Zachary Thompson  (Indianapolis, IN)  &  Danny Bartholomew  (Waterloo, IA)
Open Doubles Cricket    (55 teams)

      1st  -  Duane Johannsen  (Milwaukee, WI)  &  Jim Meeker  (Milwaukee, WI)

     2nd  -  John Farris  (Marquette Heights, IL)  &  Steve Zolfaghari  (Bloomington, IL)

      3rd  -  Marty Newton  (Bettendorf, IA)  &  Bob Sutton  (Port Byron, IL)

      4th  -  Cody Marks  (Paw Paw, IL)  &  Bob McCoy  (Waterman, IL)

5th/6th  -  Zach Melby  (Davenport, IA)  &  Doug Leiber  (Milan, IL)

5th/6th  -  Jeremy Sickles  (Abingdon, IL)  &  Jeff Jackson  (Williamsfield. IL)

7th/8th  -  Tim Kaddatz  (Genoa City, WI)  &  Darrin Auckland  (Lake Geneva, WI)

7th/8th  -  Larry Keith  (Streator, IL)  &  Dave Boaz  (Ottawa, IL)
Non - Pro Mixed Cricket    (59 teams)

        1st  -  Jessica Thatcher  (St. Louis, MO)  &  Duane Johannsen  (Milwaukee, WI)

       2nd  -  Brian Montgomery  (Indianapolis, IN)  &  Emily Montgomery  (Indianapolis, IN) 

        3rd  -  John Farris  (Marquette Heights, IL)  &  Sara Hasty  (Pekin, IL)

        4th  -  Jennifer Carpenter  (Rockford, IL)  &  Mark Miller Jr.  (East Moline, IL)

  5th/6th  -  Ashley Sterger  (Galena, IL)  &  Mike Hinton  (Cedar Rapids, IA)

  5th/6th  -  Liz Tynan  (Chicago, IL)  &  Jim Meeker  (Greenfield, WI)

  7th/8th  -  Donna Leal  (Gary, IN)  &  Darrin Auckland  (Lake Geneva, WI)

  7th/8th  -  Rachael Simpson  (Knoxville, IL)  &  Steve Zolfaghari  (Bloomington, IL)

9th/12th  -  Amanda Garcia  (Indianapolis, IN)  &  Kenny Hopper  (Indianapolis, IN)

9th/12th  -  Sharon Sonntag  (Franklin, WI)   &  Cody Marks  (Paw Paw, IL)

9th/12th  -  Lauri White  (Columbus, OH)  &  Gomez Jeremy A'Hearn  (Knoxville, IL)

9th/12th  -  Taylor Maxwell  (Bartonville, IL)  &  Garion Cole  (Chillicothe, IL)
Pro Doubles Cricket     (17 teams)

 1st  -  Eric Blackledge  (St. Louis, MO)  &  Eric Gregory  (Festus, MO)

2nd  -  Mark Miller  (Hampton, IL)  &  Skyler Lapine  (Fond du Lac, WI)

 3rd  -  Todd Moore  (Bloomington, IL)  &  Dustin Holt  (Bloomington, IL)

 4th  -  Dustin Barnett  (Edwardsville, IL)  &  Derek Kenworthy  (Granite City, IL)
4 - Man Team 501     (20 teams)

      1st  -  Todd Moore  (Bloomington, IL),   Steve Zolfaghari  (Bloomington, IL),
                       Dustin Holt  (Bloomington, IL)  &  John Farris  (Marquette Heights, IL)
 

     2nd  -  Bob McCoy  (Waterman, IL),   Kevin Jinkensen  (Mokenna, IL),
                Will Blanchard 
(Naperville, IL)  &  Randy Lee  (Ottawa, IL)

      3rd  -  Jake Adlfinger  (Rock Island, IL),  Doug Cortez  (East Moline, IL),
                Dave Lester 
(Colona, IL)  &  Doug Leiber  (Milan, IL)

      4th  -  Ray Terronez  (East Moline, IL),  Rob White  (Paw Paw, IL),
                Jeremy Troutwine 
(Davenport, IA)  &  Jeff Holder  (DeKalb, IL)

5th/6th  -  Darrin Auckland  (Lake Geneva, IL),   Eric Blackledge  (St. Louis, MO),
                Eric Gregory 
(Festus, MO)  &  Brandt Khounsana  (Granite City, IL)

5th/6th  -  Dan Bunch  (Colona, IL),   Zach Melby  (Davenport, IA),
                Brian Swanson 
(Milan, IL)  &  Lynn Jackson  (Andalusia, IL)
4 - Women Team 501     (7 teams)

 1st  -  Jennifer Burkeen  (Millington, TN),  Kim Funk  (Memphis, TN),
           Jennifer Bantz 
(Williamsfield, IL)  &  Kat Morley  (Crawfordsville, IN)

2nd  -  Carla Brown  (Hermon, IL),  Liz Tynan  (Chicago, IL),
           Jennifer Carpenter 
(Rockford, IL)  &  Angie Schisler  (Galesburg, IL)

 3rd  -  Victoria Cannon  (East Moline, IL),  Kelley Adams  (Moline, IL),
           Julie Weger 
(Normal, IL)  &  Connie Terronez  (East Moline, IL)

 
Mixed Triples 701    (24 teams)


      1st  -  Jennifer Carpenter  (Rockford, IL),  Joel Chmielak  (Streamwood, IL)
                        
&  Duane Timmerman  (Troy, MO)

     2nd  -  Jeff Paulsen  (Preston, IA),  Kat Morley  (Crawfordsville, IN)
                 &  Tim Neal  (Greenwood, IN)

      3rd  -  Rachael Simpson  (Knoxville, IL),  Dave Lester  (Colona, IL)
                 &  Aaron Frels  (Lewisville, TX)

      4th  -  Darcy Carpenter  (Streator, IL),  Rob White  (Paw Paw, IL)
                 &  Bob McCoy  (Waterman, IL)

5th/6th  -  Jennifer Burkeen  (Millington, TN),  David Boaz  (Ottawa, IL)
                 &  Mikey Truss  (Chicago, IL)

5th/6th  -  Penny Clayton  (Colona, IL),  Nick Bobb  (Colona, IL)
                 &  Mike Tomsha  (Davenport, IA)

7th/8th  -  Rianna Scott  (Colona, IL),  Donnie Feik  (Aledo, IL)
                 &  Justin Coverdill  (Hillsdale, IL)

7th/8th  -  Donna Leal  (Gary, IN),  Darrin Auckland  (Lake Geneva, WI)
                 &  Bi Burton  (Lynnwood, IL)
STUPID JUICE 2016 CREW:
TIFFANY, ASHLEY, JENNA, GEMMA & RICK
with Friday help from SPEEDY
View Stupid Juice 2016 flyer
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture